فواید قهوه | قهوه نوشیدنی پر از آنتی اکسیدان

قهوه بیشتر از اینکه انرژی شما راتقویت و  افزایش دهد چندفنجان  قهوه در روز نیز ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و افسردگی را کاهش دهد.

از مدیریت وزن حمایت کرده و به شما کمک میکند تا زندگی طولانی  تری داشته باشید  که متخصصان توصیه میکنند  در صورت بارداری  یا شیردهی مصرف کافیین را محدود کنید .

قهوه محبوبی است که به دلیل توانایی ان در تنظیم دقیق تمرکز  و افزایش سطح انرژی شما شناخته شده است.

در حقیقت بسیاری از مردم دقیقا زمانی که از خواب بیدار می شوند به فنجان شادی روزانه خود وابسته هستند تا روز خود را با نشاط بیشتری شروع کنند. در واقع با نوشیدن قهوه در صبح با انرژی بیشتری به کارهای روزمره خود می پردازند.بهترین قهوه برای صبحانه چه قهوه ای است؟انواع مختلفی از قهوه وجود دارد که میتوان در صبح ان را مصرف کرد.

قهوه علاوه بر اثرات انرژی زا  به لیست طولانی مرتبطی از فواید بالقوه برای سلامتی مرتبط است  که به شما تمایل بیشتری به نوشیدن میدهد.

افزایش سطح انرژی با نوشیدن قهوه

حاوی کافیین است  یک محرک سیستم عصبی مرکزی که به دلیل توانایی ان در مبارزه با خستگی  وافزایش سطح انرژی شناخته شده است .

این به این دلیل است که قهوه گیرنده یک انتقال دهنده عصبی به نام ادنوزین را مسدود می کند  واین باعث افزایش سطوح دیگر میشود انتقال دهنده های عصبی در مغز شما گه سطح انرژی شما را تنظیم می کنند از جمله دوپامین.

یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف کافیین زمان خستگی را در طول یک ورزش دوچرخه سواری  تا 12 درصد افزایش میدهد وبطور قابل توجهی  سطوح ذهنی خستگی را در شرکت کنندگان کاهش میدهد.

مطاله دیگری  نیز یافته های مشابهی داشت و گزارش داد که  مصرف کافیین قبل و در حین بازی گلف باعث بهبود عملکرد  افزایش سطح انرژی و کاهش احساس خستگی میشود .

قهوه حاوی کافیین است محرکی که نشان داده شده است با تغییر سطوح انتقال دهنده های عصبی خاص در مغز   سطح انرژی را افزایش میدهد  و خستگی را کاهش میدهد.

نوشیدن قهوه و امکان کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2

برخی تحقیقات نشان میدهد که مصرف منظم قهوه میتواند با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در طولانی مدت همراه باشد.

در واقع  یک بررسی از 30 مطالعه  نشان داد که هر فنجان  قهوه ای که مردم در روز مصرف میکنند  با 60 در صد کاهش ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است

تصور میشود که این به دلیل توانایی قهوه  در حفظ عملکرد سلولهای بتا درلوزالمعده شما باشد که مسئول تولید انسولین برای تنظیم سطح قند خون هستند.

بعلاوه سرشار از انتی اکسیدان است و ممکن است بر حساسیت به انسولین التهاب و متابولیسم تاثیر بگذارد که همگی در دیابت نوع 2 تاثیر دارند.

خلاصه:

مصرف منظم قهوه ممکن است با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در دراز مدت مرتبط باشد.

حمایت از سلامت مغز با نوشیدن قهوه

اگرچه مطالعات نتایج متفاوتی را نشان داده اند برخی تحقیقات نشان  میدهد که قهوه ممکن است به محافظت در برابر برخی اختلالات عصبی از جمله بیماری الزایمر و بیماری پارکینسون کمک کند.

بر اساس یک بررسی از 12 مطالعه افرادی که بطور منظم کافیین مصرف میکردند بطور قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش دادند . علاوه بر این مصرف کافیین همچنین پیشرفت بیماری پارکینسون را در طول زمان کاهش داد.

بررسی دیگری از 11 مطالعه مشاهده ای روی بیش از 29000 نفر همچنین نشان داد که هرچه افراد قهوه بیشتری مصرف کنند  خطر ابتلا به بیماری الزایمر در انها کاهش می یابد.

علاوه بر این چندین مطالعه نشان داده اند که مصرف متوسط قهوه میتواند با کاهش  خطر زوال عقل و شناختی مرتبط باشد.

خلاصه:

برخی تحقیقات نشان میدهد گه نوشیدن قهوه میتواند به محافظت در برابر بیماری الزایمر و بیماری پارکینسون و زوال شناختی کمک کند.

ممکن است مدیریت وزن را ترویج کند.

بر اساس برخی تحقیقات قهوه میتواند ذخیره چربی را تغییر دهد و از سلامت روده حمایت کند که هردو ممکن است برای مدیریت وزن مفید باشند.

به عنوان مثال یک بررسی از 12 مطالعه به این نتیجه رسید که مصرف بیشتر قهوه میتواند با کاهش چربی بدن به ویژه در مردان مرتبط باشد.

در مطالعات دیگری  افزایش مصرف قهوه با کاهش چربی بدن در زنان مرتبط بود.

علاوه بر این یک مطالعه نشان داد که افرادی که یک تا دو فنجان قهوه در روز می نوشیدند در مقایسه با افرادی که کمتر از یک فنجان در روز مینوشیدند  17 در صد بیشتر احتمال دارد که سطح فعالیت بدنی توصیه شده را داشته باشند.

سطوح بالاتر فعالیت بدنی میتواند به ارتقا ی مدیریت وزن کمک کند.پس توصیه میشود با خریدقهوه ونوشیدن ان به همراه فعالیت بدنی مناسب به تناسب اندام خود کمک کرده و به وزن ایده ال خود دست یابید.میتوانید قیمت قهوه را از طریق فروشگاههای انلاین جستجو کنید.

خلاصه:

قهوه میتواند به مدیریت وزن کمک کند و ممکن است با کاهش چربی بدن مرتبط باشد. یک مطالعه همچنین نشان داد افرادی که قهوه مصرف میکنند بیشتر از نظر فیزیکی فعال هستند.

با کاهش خطر افسردگی مرتبط است.

در برخی مطالعات نشان داده اند که نوشیدن قهوه می تواند با کاهش خطر افسردگی مرتبط باشد .

بر اساس یک بررسی از هفت مطالعه  هر فنجان قهوه ای که مردم در روز مصرف میکنند با 8 درصد کاهش خطر افسردگی مرتبط است.

مطالعه دیگری نشان داد که نوشیدن حداقل چهار فنجان قهوه در روز در مقایسه با نوشیدن فقط یک فنجان در روز با کاهش قابل توجهی خطر افسردگی  مرتبط است.

علاوه بر این یک مطالعه روی بیش از 200000 نفر نشان دادکه نوشیدن قهوه با کاهش خطر مرگ ناشی از خودکشی مرتبط است.

به بیماران دارای افسردگی علاوه بر توصیه های دارویی خرید قهوه و نوشیدن ان برای بهبود وضعیت ودرمان بیماری پیشنهاد شد که پیشرفت قابل چشمگیری حاصل شد.

خلاصه:

چندین مطالعه نشان داده اند که قهوه میتواند با کاهش خطر افسردگی وحتی ممکن است با کاهش خطر مرگ ناشی از خودکشی مرتبط است . در قهوه عربیکا و قهوه روبوستا فواید بسیاری برای بدن یافت شده است.

فواید قهوه و رابطه آن با کبد

جالب توجه است، چندین مطالعه نشان می دهد که قهوه می تواند از سلامت کبد حمایت و در برابر بیماری ها محافظت کند.

به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که نوشیدن بیش از دو فنجان قهوه در روز با میزان کمتر زخم کبد و سرطان کبد در افراد مبتلا به بیماری کبد مرتبط است .

تحقیقات دیگر نشان می دهد که هر چه مردم قهوه بیشتری بنوشند، خطر مرگ ناشی از بیماری مزمن کبدی کمتر می شود. نوشیدن یک فنجان قهوه در مصرف قهوه می تواند مرتبط با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری مزمن کبد همراه با سایر بیماری ها مانند زخم کبد و سرطان کبد باشد. و با خطر 15 درصدی کمتر همراه بود، در حالی که نوشیدن چهار فنجان در روز با خطر 71 درصدی کمتر مرتبط بود .

مطالعه اخیر دیگری نشان داد که مصرف قهوه با کاهش سفتی کبد مرتبط است، که معیاری است که متخصصان مراقبت های بهداشتی برای ارزیابی فیبروز، تشکیل بافت اسکار در کبد از آن استفاده می کنند .

خلاصه

مصرف قهوه می تواند با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری مزمن کبد همراه با سایر بیماری ها مانند زخم کبد و سرطان کبد مرتبط باشد

قهوه وارتباط ان با سلامت قلب

برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد.

در واقع، یک بررسی نشان داد که نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه در روز با کاهش 15 درصدی خطر بیماری قلبی مرتبط است .

بررسی دیگری از 21 مطالعه نشان داد که نوشیدن سه تا چهار فنجان قهوه در روز با کاهش 21 درصدی خطر سکته مغزی مرتبط است .

علاوه بر این، یک مطالعه بر روی بیش از 21000 نفر همچنین نشان داد که افزایش مصرف قهوه با کاهش قابل توجه خطر نارسایی قلبی مرتبط است .

با این حال، به خاطر داشته باشید که کافئین می تواند بر سطح فشار خون تأثیر بگذارد. بنابراین، افراد مبتلا به فشار خون کنترل نشده ممکن است نیاز به محدود کردن یا تعدیل مصرف کافئین خود داشته باشند .

خلاصه

برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه می تواند با کاهش خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلبی مرتبط باشد. نکته قابل توجه این است که علاوه بر فوایدی ک دارد کسانیکه بیماری قلبی میباشند بایستی در نوشیدن انواع قهوه خود دقت کنند.

طول عمربا مصرف قهوه

برخی از تحقیقات نشان می دهد که قهوه به دلیل مزایای بالقوه فراوانی که برای سلامتی دارد، می تواند به افزایش طول عمر کمک کند.

به عنوان مثال، یک بررسی از 40 مطالعه به این نتیجه رسید که نوشیدن دو تا چهار فنجان قهوه در روز بدون توجه به عواملی مانند سن، وضعیت وزن و مصرف الکل، با خطر کمتر مرگ مرتبط است .

به طور مشابه، مطالعه دیگری روی 1567 نفر نشان داد که نوشیدن قهوه کافئین دار با کاهش خطر مرگ پس از 12 و 18 سال پیگیری مرتبط است. علاوه بر این، نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در روز نیز با کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان همراه بود .

جالب توجه است، یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که قهوه می تواند به طور قابل توجهی طول عمر مخمر را با محافظت در برابر رادیکال های آزاد و آسیب DNA افزایش دهد .

با این حال، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این می تواند در مورد انسان نیز صدق کند، مورد نیاز است.

خلاصه

قهوه بدون توجه به عوامل دیگر مانند سن، وضعیت وزن یا مصرف الکل می تواند با خطر کمتر مرگ همراه باشد. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.هوه می تواند با کاهش خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلبی مرتبط باشد.

فواید قهوه وافزایش عملکرد ورزشی

قهوه اغلب به عنوان یک کمک انرژی زا توسط ورزشکارانی که به دنبال بهبود عملکرد و افزایش سطح انرژی هستند استفاده می شود .

به یک  کمک ارگوژنیک، تقویت کننده عملکرد  نیز گفته می شود.

یک بررسی از 9 مطالعه گزارش داد که نوشیدن قهوه قبل از ورزش  استقامت افراد را بهبود می بخشد و تلاش درک شده آنها را در مقایسه با گروه کنترل  کاهش می دهد

مطالعه دیگری روی 126 فرد مسن نشان داد که نوشیدن قهوه با بهبود عملکرد فیزیکی و سرعت راه رفتن سریع‌تر همراه است، حتی پس از اینکه محققان عواملی مانند سن، چربی شکم و سطح فعالیت بدنی را تنظیم کردند .

علاوه بر این، یک بررسی بزرگ گزارش داد که مصرف متوسط کافئین می تواند اندکی توان خروجی و زمان اتمام آزمایش زمانی را بهبود بخشد. با این حال، نتایج متفاوت بود، بنابراین محققان همچنین خاطرنشان کردند که کافئین ممکن است تأثیر متفاوتی بر افراد بگذارد

خلاصه

قهوه می تواند عملکرد بدنی و استقامت را در صورت مصرف قبل از ورزش بهبود بخشد. با این حال، برخی از مطالعات نتایج متفاوتی را نشان داده اند.

نتیجه گیری

قهوه یک نوشیدنی محبوب است که محققان به دلیل فواید سلامتی فراوان آن، از جمله توانایی آن در افزایش سطح انرژی، ارتقای مدیریت وزن، افزایش عملکرد ورزشی و محافظت در برابر بیماری‌های مزمن، به طور گسترده‌ای آن را مطالعه کرده‌اند.

به خاطر داشته باشید که برخی از افراد ممکن است نیاز به محدود کردن مصرف خود داشته باشند، از جمله افرادی که باردار یا شیرده هستند، کودکان و نوجوانان، و افرادی که شرایط سلامت خاصی دارند .

با این حال، نوشیدن قهوه در حد اعتدال - حدود سه تا چهار فنجان در روز - با چندین فواید سلامتی همراه بوده است و به طور کلی برای بیشتر بزرگسالان بی خطر در نظر گرفته می شود .

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

چاپ   ایمیل