خرید قهوه تهران

خرید قهوه تهران

برای بسیاری از ما، اولین فنجان قهوه ما در صبح نحوه شروع روز است. ما دیگر نمی‌توانیم در کافی‌شاپ های تهران توقف کنیم یا از نوشیدنی با همکاران در محل کار لذت ببریم، زیرا بسیاری از افراد در حال حاضر از خانه کار می‌کنند. وقت آن است که اوضاع را کنترل کنید. 

در نهایت، رویکرد ایده آل برای تهیه قهوه در خانه با ترجیحات شخصی شما تعیین می شود. رویکردی که انتخاب می کنید تجربه طعم متفاوتی را ایجاد می کند.

پنج فرآیند اولیه دم کردن وجود دارد.
در اینجا مزایای کلیدی وجود دارد:

Cafetiere - سریع، آسان و بدون فیلتر است. بدون هیچ تلاشی برای خود یا خانواده تان قهوه خوشمزه درست کنید.

Chemex - این فرآیند طعم‌های متفاوت قهوه را به تصویر می‌کشد و دم‌آوری صافی را برای تمام خانواده ایجاد می‌کند.

 V60 - طعم نهایی شبیه به طعم Chemex است و طعم های جداگانه قهوه را به تصویر می کشد. این روش برای تهیه یک یا دو فنجان قهوه در یک زمان بهترین است.

Aeropress - برای یک نفر، این روش قهوه قوی تر و پر بدن تولید می کند.

موکا پات – این نوع قهوه روی اجاق درست می‌شود و قهوه‌ای غلیظ و گل آلود تولید می‌کند که می‌توان آن را قوی یا با آب داغ سرو کرد.

خرید قهوه تهران

ابزار ضروری برای تهیه بهترین قهوه در خانه


قبل از اینکه وارد مراحل کار شویم، می‌خواهیم در مورد تجهیزاتی که ممکن است برای تهیه قهوه خانگی خوشمزه به آن نیاز داشته باشید، توصیه‌هایی ارائه کنیم. در حالی که داشتن ابزار صحیح مورد نیاز نیست، خروجی نهایی را بهبود می بخشد.

موارد زیر را در نظر بگیرید:

• آسیاب.

• ترازو

• استفاده از کتری (برای Chemex و V60)

• فیلترهای کاغذی (برای Chemex، V60 و Aeropress)

آسیاب قهوه
اگر قصد دارید روی دم کردن قهوه در خانه سرمایه گذاری کنید، یک آسیاب مناسب بهترین مکان برای شروع است. قهوه درست بعد از آسیاب شدن بهترین طعم را دارد، بنابراین آسیاب کردن دانه های کامل بهترین راه برای بهبود قهوه در خانه است.

ترازو
وزن کردن دانه های قهوه برای یکنواختی و طعم مهم است. دانه های قهوه چگالی متفاوتی دارند. وزن کردن تفاله هایتان به شما این امکان را می دهد که هر بار از همان مقدار قهوه خشک نسبت به آب استفاده کنید و در نتیجه همان دم آوری فوق العاده را به دست آورید.

استفاده از کتری
کتری های معمولی به خوبی کار می کنند، اما یک کتری برای ریختن با کنترل بیشتری برای استخراج مداوم (با پوشش یکنواخت زمین) فراهم می کند.

فیلتر کاغذی
یک کاغذ فیلتر برای هر تکنیک دم کردن قهوه، از جمله V60، Chemex و Aeropress وجود دارد. آنچه را که سازنده پیشنهاد می کند بررسی کنید تا مطمئن شوید که موارد مناسب را به دست آورده اید.

قهوه
مهم این است! زمان آن فرا رسیده است که از قهوه های جدید استفاده کنید. اگر نمی توانید قهوه ای را که از آن لذت می برید پیدا کنید، بیهوده است که به دنبال بهترین تکنیک برای تهیه قهوه در خانه باشید.

آیا قهوه شسته شده برزیلی با ته رنگ مغزی و طعمی شکلاتی را دوست دارید؟ یا یک اتیوپیایی طبیعی با طعم های میوه ای و نت های اسیدی ظریف؟

شما هرگز نمی دانید مگر اینکه تلاش کنید. در رسانه های اجتماعی مرور کنید و به سرعت تعداد زیادی قهوه برشته شده را پیدا خواهید کرد که طیف متنوعی از قهوه ها را برای آزمایش ارائه می دهند.

قیمت قهوه تهران

بهترین قهوه در خانه Chemex-brew

یک قانون خوب برای تهیه قهوه استفاده از 60 گرم قهوه در هر لیتر آب است. برخی از قهوه ها با نسبت قهوه به آب کمی بیشتر بهتر عمل می کنند، اما 60 گرم به 1 لیتر نقطه شروع خوبی برای بررسی است.

دستور العمل های دم کردن زیر همه بر اساس 18 گرم قهوه و 300 میلی لیتر آب برای تولید یک فنجان قهوه برای یک نفر است.

اگر بیش از یک مورد تهیه می کنید، به سادگی مقدار آن را افزایش دهید، مانند 30 گرم قهوه و 500 میلی لیتر آب. اگر می خواهید دم کرده قوی تری داشته باشید، سعی کنید 5 گرم قهوه آسیاب شده بیشتر اضافه کنید.

هر تغییری که انجام می‌دهید روی طعم قهوه تأثیر می‌گذارد، گاهی اوقات برای بهتر شدن، گاهی برای بدتر. تا زمانی که تعادل ایده آل خود را کشف کنید، آزمایش کنید.

نکته: برای همه دستور العمل ها، دمای بهینه آب برای قهوه بین 88 تا 92 درجه فارنهایت یا کمی کمتر از زمان جوش است.

قیمت عمده قهوه تهران

روش های Chemex و V60

ما اینها را با هم مرور خواهیم کرد زیرا رویه‌های کاملاً قابل مقایسه هستند. با این حال، نحوه آسیاب کردن قهوه برای هر تکنیک دم کردن متفاوت است. به دلیل ضخامت فیلترهای قهوه مورد استفاده در هر کدام، V60 به آسیاب ریزتری نسبت به Chemex نیاز دارد.

اجازه دهید کتری به جوش بیاید و آب کمی خنک شود.
V60/Chemex را با مقدار کمی آب پر کنید و کاغذ صافی را داخل آن قرار دهید. این آن را مرطوب می کند و طعم کاغذی را از بین می برد. پس از آن، آب را دور بریزید.
قهوه باید آسیاب شود و در کاغذ صافی قرار گیرد. آسیاب V60 باید نسبتاً خوب باشد، اما آسیاب Chemex، مانند کافه، باید درشت تر باشد. برای V60، 18 گرم قهوه و حداقل 30 گرم قهوه برای Chemex اضافه کنید.
برای شروع، آب به اندازه دو برابر وزن قهوه خشک شده اضافه کنید. بنابراین، اگر V60 شما 18 گرم قهوه خشک دارد، 36 گرم آب اضافه کنید و 30 ثانیه صبر کنید. این به شکوفه معروف است. این به دانه های قهوه اجازه می دهد تا آب را جذب کرده و باز شوند و اجازه می دهد بیشترین طعم را استخراج کند.
بعد از 30 ثانیه به اضافه کردن آب ادامه دهید و به آرامی به صورت دورانی بریزید تا به حجم آب مورد نظر برسید.
اجازه دهید تمام عصاره قهوه از فیلتر عبور کند. بسته به میزان قهوه ای که در حال دم کردن هستید، این روش برای یک V60 معمولی حدود 3 دقیقه و برای یک Chemex بین 3.5 تا 6 دقیقه طول می کشد.
بنوشید و لذت ببرید!

خرید قهوه عمده تهران

روش چهارم: هواپرس

Aeropress نسبت به V60 فنجان قهوه قوی تری برای یک نفر تولید می کند. Aeropress توسط همان شرکتی ساخته شد که "دیسک پرنده" را اختراع کرد، که اکنون رکورد جهانی طولانی ترین پرتاب فریزبی را در اختیار دارد.

اجازه دهید کتری به جوش بیاید و آب کمی خنک شود.
مقداری آب را از طریق پوشش پلاستیکی قابل جابجایی بریزید تا فیلتر گرد Aeropress مرطوب شود.
Aeropress را جمع کنید و آن را با اعداد وارونه روی ترازو قرار دهید. 18 گرم قهوه آسیاب شده خود را در آن بریزید. آسیاب با V60 شما قابل مقایسه است، اما به طور قابل توجهی ریزتر از نمک است.
پس از افزودن دوبرابر مقدار آب برای قهوه خشک، 30 ثانیه صبر کنید تا قهوه شکوفا شود.
باقی مانده راه را تا 300 میلی لیتر با آب پر کنید. قبل از اینکه قهوه را به هم بزنید، ۱ دقیقه صبر کنید. درپوش را عوض کرده و Aeropress را از سمت مناسب به سمت بالا بچرخانید.
به آهستگی روی یک فنجان یا پارچ بری به Aeropress فشار رو به پایین وارد کنید. در اینجا باید مقداری مقاومت وجود داشته باشد. اگر فشار دادن آن خیلی آسان است، آسیاب شما خیلی درشت است. اگر سخت است، احتمالاً خیلی خوب است.
هنگامی که تمام قهوه خارج شد، بنشینید و استراحت کنید.

خری قهوه عمده تهران

روش موکا پات 5

ما با Moka Pot برای آخرین رویکرد به مدرسه قدیمی می رویم. این روش با فشار دادن آب جوش از طریق آسیاب های قهوه و استخراج آن در حین عبور، قهوه ای غلیظ و قوی به دست می دهد.

نیازی به گرم کردن کتری نیست. به سادگی موکا پات را تا دریچه با آب پر کنید.
قهوه را در سبد فیلتر تراز کنید، سپس فیلتر را در پایه موکا پات قرار دهید و قسمت بالایی را دوباره روی آن قرار دهید. می توانید قهوه را بدون کاغذ صافی در موکا پات دم کنید. کاغذ مقداری رسوب را از بین می برد.
حرارت رو ببر بالا! موکا پات را می توان روی اجاق گاز یا برقی استفاده کرد. قبل از اینکه حرارت را کمی کم کنید، اجازه دهید آب به جوش بیاید تا بجوشد. آب از طریق قهوه بالا می رود و به سمت دهانه می رود و قهوه را در قسمت بالایی ظرف موکا می ریزد.
وقتی کتری شروع به خش خش کردن کرد، قهوه آماده است و باید بلافاصله سرو شود! در صورت نیاز، این یکی را با آب رقیق کنید - قوی است!

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

چاپ   ایمیل

Related Articles

خرید قهوه در مشهد

خرید قهوه در مشهد

خرید قهوه در شیراز

خرید قهوه در شیراز

پخش قهوه

خرید قهوه در اصفهان