فواید قهوه برای پوست و مو

شاید اکثر مردم قهوه را تنها برای نوشیدن جهت کاهش وزن و یا افزایش انرژی و متابولیسم روزانه خود بشناسند اما تعداد معدودی از افراد نیز هستند که به فواید قهوه برای پوست و مو نیز اهمیت زیادی میدهند . در زیر به بررسی برخی از فواید قهوه بر روی پوست و مو می پردازیم. 

آیا قهوه بر پوست تاثیری دارد

امروزه قهوه بعنوان نوشیدنی به منظور درمان پوست بجای مصرف دارو نیز شناخته شده است و این به لطف آنتی اکسیدانهایی استکه  با رادیکالهای آزاد که مسبب پیری هستند مبارزه می کند و از آسیب به پوست جلوگیری می کند

انجمن شیمی آمریکا دریافته است که همانطور که در چایی و شراب خواص آنتی اکسیدانی وجود دارد، در یک فنجان قهوه نیز آنتی اکسیدانهای فراوانی وجود دارد که مانع آسیب پوست می شود .

علاوه بر نوشیدن قهوه از تفاله های آن نیز برای درمانهای موضعی پوست مثل تهیه  اسکراب و ماسک یا خمیر و اعمال آن بر روی پوست استفاده میشود.

درباره قهوه و چگونگی تاثیر مستیم آن بر روی پوست 

حافظت در برابر آفتاب و رنگ کردن مو ، کاهش سلولیت و کاهش سلولیت  درمان آکنه و لایه برداری با تفاله قهوه و... راههایی هستند که میتوان با قهوه مراقبتهایی بر روی پوست و موی خود انجام دهید. قهوه منبعی از مواد مغذی  و آنتی اکسیدان  میباشد که روی پوست تاثیر به سزایی دارد و همچنین برای افزایش جریان خون و متعادل کردن سطح PH خون  مفید است. در زیر به چند مورد از تواناییهای قهوه بر پوست  اشاره میکنیم.

 

کاهش سلولیت

به نظر میرسد کافئن موجود در قهوه کلید اصلی کاهش سلولیت میباشد ،با گشاد کردن رگهای خونی زیر پوست  باعث جریان بهتر خون در زیر پوست میشود،در نتیجه کاهش ظاهر سلولیت را باعث می شود. 

تصور می شود این روش مراقبت از پوست بهتر است از طریق اسکراب قهوه استفاده شود زیرا لایه برداری همچنین می تواند پوست شما را صاف کرده و ظاهری یکنواخت ارائه دهد.از طریق اسکراب قهوه جهت لایه برداری پوست میتوانید این روش مراقبت پوستی را امتحان کنید . 

 اثرات آرام بخش

اشخاصی که مکررا پوست آنها زخم یا عفونت میکند میتوانند با استفاده منظم از قهوه به مبارزه با باکتریهای مضر بدن بپردازند. CGA های موجود در قهوه دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی هستند .تفاله قهوه همرمان میتواند هم لایه برداری طبیعی انجام دهد و هم با آکنه موجود در زیر پوست مبارزه کند. 

 حلقه های تیره اطراف چشم 

به گفته بورلی هیلز  ( لوازم بهداشتی و آرایشی  MD) ، قهوه میتواند به درمان سیاهی زیر چشم کمک شایانی بکند. و این بدلیل کافئین موجود در قهوه می باشد که به گشاد کردن رگهای خونی زیر پوست نواحی چشم کمک میکند


 سیاهی زیر چشم و استفاده از قهوه 

ترکیبی از تفاله قهوه و  نصف قاشق چایخوری روغن زیتون تهیه کنید. چند قطره آب به آن افزوده تا خمیر نسبتا کوچکی بدست آید. ان را زیر چشم بمالید البته به آهستگی و بدون مالش با ایجاد ضربه هایی ملایم آن را بر روی پوست بگذارید.اجازه دهید تا این ترکیب به مدت پنج دقیقه بر روی پوست بماند. بعد از پنج دقیقه ماسک را به آرامی از روی پوست خود با دستمالی نرم بردارید و یا بشویید میزان دفعات آن را خود تشخیص دهید تا زمانیکه این تاثیر را روی پوست خود احساس کردید میتوانید دست بکشید .


مراقبت با قهوه و آفتاب سوختگی 

علاوه بر فواید قهوه واستفاده آن بعنوان اسکراب یا ماسک پوست و خواص ضد پیری آن از قهوه  به عنوان یک درمان و تسکین دهنده پوست در برابر افتاب سوختگی نیز استفاده میشود. می توانید از این دستور العمل استفاده کنید . یک فهجان قهوه دم کنید  و آن را با آب سرد رقیق کنید یک حوله بسیار نازک را در 

ان قرار دهید تا جذب شود و آب اضافی را با فشار از آن جدا کنید  سپس حوله را به آرامی روی موضع آفتاب سوختگی قرار دهید  چند مرتبه  در روز این کار را انجام دهید تا کم کم قرمزی و تورم آن از بین برود. 

 

 تهیه ماسک صورت با قهوه

قهوه بطور بالقوه میتواند فواید مختلفی برای پوست داشته باشد  و روش های متفاوتی برای تهیه ماسک صورت با قهوه در منزل وجود دارد. بهترین راه این است که بهه میزان مساوی روغن زیتون و تغاله قهوه  را مخلوط وبا حرکات دایره ای روی صورت بمالید و اجازه دهید بین 15 تا 60 دقیقه بر روی پوستتان بماند روغن زیتون منافذ پوستتان را مسدود نمی کند. سپس با آب گرم شستشو داده و تا سه بار در هفته این روش را تکرار کنید. اگر نتیجه دلخواه خود را دریافت نکردید بهتر است با متخصص پوست تماس بگیرید. 

 


 لایه برداری

اگر به دنبال یک لایه بردار عالی هستید تفاله های قهوه یک لایه بردار عالی هستند مواد موجود در قهوه  مثل اسید کافئیک ، سطح کلازن را افزایش میدهد و همچنین سبب کاهش سلولهای پیری ، دارای خواص ضد میکروبی  و نیز به پوست در برابر میکروبها کمک میکند و این ماده بسیار مفید در قهوه عامل پاک کنندگی سلولهای مرده از روی پوست هستند. اگر به یک لایه بردار با کیفیت نیازمندید این دستورالعمل را دنبال کنید . شکر قهوه ای و تفاله قهوه را به میزان برابر یک چهارم فنجان با یکدیگر مخلوط کرده و آب لیمو تازه به مقدار غلظت مورد نیاز  به آن اضافه کنید هر چند روز یکبار مخلوط را بعد ز شستشوی پوست بر روی پوست بمالید  و بعد از چند دقیقه که اسکراب روی پوست باقی ماند  آنرا شستشو دهید . 


 محو کردن پف چشم

کافئین موجود در قهوه  جریان خون را تحریک کرده رگهای خونی را گشاد میکند که میتواند به سفت شدن طبیعی پوست زیر چشم  کمک کند  در نتیجه کاهش تجمع  مایع زیر چشم را باعث میشود . همچنین اسید کلروژنیک موجود در قهوه میتواند التهاب اطراف چشم را کاهش دهد . و برای افرادی که چشمهای پف کرده و ملتهب دارند پیشنهادی عالی میباشد. سعی کنید دور چشمها را به خاطر پوست نازک و حساسی که دارند را با خمیری ملایم که از طریق قهوه بسیار ریز آسیاب شده تهیه کرده اید استفاده کنید. 

درمان آکنه

بیایید ابتدا بدانیم که آکنه چیست ؟ آکنه زمانی بر روی پوست ظاهر میشود که چربی و سلولهای مرده زیر پوست تجمع کرده و منافذ پوست را می بندد که این امر سبب ایجاد باکتریهای عفونی در این ناحیه شده و در نتیجه التهاب پوستی را ایجاد میکند که به ان آکنه می گویند. اسیدهای کلروژنیک موجود در تفاله قهوه میتواند یک اسکراب ولایه برداری مناسب برای اکنه های پوستی باشد. و در نهایت منافذ پوست را باز کرده و سلولهای مرده را از سطح پوست پاک سازی می کند. اسید کلروژنیک موجود در تفاله قهوه التهاب را کاهش داده  و پوست را در برابر باکتریها محافظت میکند.  

 حمام پا با قهوه 

 حتما شنیده اید که خاک می تواند سلولهای مرده پاشنه پا را از بین ببرد ، پس بهتر است بگوییم که قهوه  نیز به شما کمک میکند تا پوست پای شما را پاک سازی کرده و پاهایی نرم و صاف داشته باشید  اثرات تحریک کننده کافئین موجود در قهوه باعث افزایش  جریان خون  و گردش آن در این قسمت ز بدن میشود . بیایید به شما کمک کنیم تا این ترکیب را تهیه کنید .  قدری قهوه دم کنید و تفاله های آن  به همراه خود قهوه دم شده را به وان حمامتان منتقل کنید  اجازه  دهید تفاله ها خنک شوند تا پوست پایتان را نسوزاند سپس پاها را در قهوه خیس کنید مدتی صبر کنید و بعد با تفاله های قهوه به متنظور اسکراب پاهایتان استفاده کنید و سلولهای مرده را از سطح پوست پا و پاشنه پاها پاکسازی کنید. 

قهوه وتفاله های آن علاوه بر پوست بر مو هم تاثیری شگفت انگیز دارد پوست سر و موی سر بطور طبیعی اسیدی هستند مقدار اسیدیته هر ماده ای را با مقدار  PH  آن اندازه گیری میکنند و هر چه مقدار ph کمتر از 7 باشد اسیدی در نظر گرفته میشود. و هر چه بالاتر از 7 باشد قلیایی . فیبرهای مو ph کمتری نسبت به پوست سر دارند و کسانیکه از شامپوی با ph بالاتر از  فیبر مو استفاده میکنند به موهای خود آسیب جدی وارد میکنند و موهای انان وز ، خشک و آسیب پذیر میشوند . با استفاده از قهوه میتوان به تعادل ph مو و پوست سر کمک کرد بدین صورت که قهوه دم کردو وخنک شده را به کف سر و مو مالیده و بعد از چد دقیقه شستشو دهید این کار به پکسازی سلولهای مرده سطح پوست سر نیز کمک میکند 

رنگ کردن مو بوسیله قهوه وراهکار آن 

اشخاصی هستند که موهایشان قهوه ایست وتمایل دارند که به رنگ طبیعی موی خود  عمق بیشتری دهند.  که با قهوه این کار امکان پذیر است. برای ثبات بخشیدن به رنگ موی قهوه ای بهتر است که چند فنجان قهوه  غلیظ و بزرگ دم کنید و در دمای اتاق خنک کنید و به یک ظرف بزرگ انتقال دهید سرتان را روی آن قرار دهید و با استفاده از فنجان  قهوه را روی سر و موی خود بریزید  تا موها کاملا  خیس شوند . سپس موها را در کلاه دوش  بپیچید و اجازه دهید تا 30 دقیقه موهایتان به قهوه وتفاله آن آغشته شود  در اخر موها را به آرامی زیر دوش آبکشی کنید. اگر این کار را به دفعات تکرار کنید نتیجه مطلوبتری خواهید گرفت . 

قهوه حاوی ترکیبات متفاوتی است بر حسب انواع قهوه و نحوه کشت ان این خواص متغییر است و تاثیر پذیری آن نیز بر روی پوست و مو نیز متغیر خواهد بود. مطمئنا دانه ای تازه آسیاب شده قهوه بهتر از  قهوه های آسیاب شده و آماده در فروشگاهها میباشد. 

 

چه چیزی بر روی رشد مو تاثیر دارد آیا قهو رشد مو را افزایش میدهد

سر شما از بدو تولد تا کنون به تنهایی حدود 100 هزار فولیکول دارد البته با لالا رفتن سن برخی از فولیکولها تولیدشان متوقف میشود که همین امر نتیجه ای که به شما میدهد کم پشتی ، نازکی مو و یا ناگوارتر از آن طاسی را به همراه دارد. سرعت رشد موی هر شخصی به چند عامل بستگی دارد. سن و شرایط بهداشتی رعایت شده و نوع مو جنس آن  شرایط نگهداری و عواملی دیگر نظیر عامل ارثی . 

هنوز تحقیقاتی در حال بررسی جهت چگونگی تنظیم رشد مو  در حال بررسی است چرا که مو تاثیری بسیار شگرف در زیبایی هر شخصی دارد .ولی هنوز بطور قطع اطلاعات مشاوره ای خاصی داده نشده است . بطور کلی رشد مو دارای سه مرحله است

آناژن 

رشد فعال مو در این مرحله صورت میگیرد و بین سه تا ده سال است. 

کاتاژن

رشد مو در این مرحله متوقف میشود و معمولا دو تا سه هفته طول میکشد. 

تلوزن

در این مرحله مو یک استراحت زمانی بین 3 تا 4 ماه را دارد و مویی در این مرحله رشد نمیکند. 

محققان هنوز در حال بررسی این موضوع هستند که در مرحله آناژن چه چیزی باعث تحریک این بخش شده و ریزش مو راسبب میشود. تحقیقات بیشتری باید صورت بگیرد تا بتوان فهمید چه عاملی باعث تقویت و استحکام این بخش از مرحله رشد مو میشود 

چگونه موهای خود را با قهوه قوی تر کنیم

این یک حقیقت است که هیچ راهی به عنوان یک راه قطعی برای جلوگیری از ریزش مو بطور قطع وجود ندارد ولی اقداماتی میتواند قدری موثر باشد وشما را با نامیدی فاصله دهد تا برای  حفظ سلامت ورشد سریع موهای خود کاری کنید. 

راهکار اول و میتوان گفت راهکار عمومی آن استفاده از ویتامینها و  مواد مغذی  مو میباشد . بسیاری از شرکتها و کارخانجات تولید دارو مکملهای رنگارنگ و همچنین ویتامینهای متفاوتی را پیشنهاد میکنند و آنرا تبلیغ و گسترش میدهند ولی پیش آمده که کامنتهایی وجود داشته که بر روی بعضی اشخاص تاثیر چندانی نداشته باشد . داروی دیگر امگا 3 و ویتامین D  است . موهایتان برای رشد نیازمند انرژی زیادی هستند که ممکن است بخشی از این انرژی را از این ویتامینها دریافت کنند . عصاره روغن ماهی نیز یکی دیگر از مواد مغذی پیشنهاد شده برای تقویت و رشد سریع موها میباشد که در مرحله آناژن تاثیر خوبی دارد . روی ، بیوتین ، ویتامین C و ویتامین D از جمله مکملهای دیگر پیشنهاد شده برای جلوگیری از ریزش مو هستند . حال بیایید بررسی کنیم آیا خوردن قهوه و کافئین موجود در قهوه تاثیری بر مو دارد .

 

خوردن قهوه وتاثیر آن بر مو 

 همانطور که در تهیه یک غذای خوش طعم و دلپذیر نیاز به دستورالعمل خاصی است و یک تغییر کوجک باعث تغییر در طعم غذا میشود ، گروهی از ترکیبات نیز هستند که میتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند و باعث تاثیر بر بدن شما شود وروی مو اثر بگذارد و این تنها کافئین نیست که باعث ریزش مو میشود. 

هورمونهایی در پوست سر شما وجود دارند که که به تولید چربی در سطح پوست سر و سنتز پروتئین کمک میکنند و در مورد کافئین نیز به همین صورت است ترکیباتی نظیر دهیدرواپی آندروسترون ودهیدرواپی آندروسترون سولفات که بطور طبیعی در بدن تولید میشوند 

 

نحوه عملکرد کافئین و درک آن 

مصرف کافئین زیاد منجر به ادرار بیشتر و همچنین خاصیت منقبض کنندگی عروق توسط کافئین باعث ریزش مو میشود .

ترکیب آلکالوئیدی موجود در قهوه توسط پلی از اتمهای کربن که استر نام دارند بهم متصل شده اند که در چای وشکلات وقهوه ودر بسیاری از نوشیدنیهای دیگر یافت میشود. کافئین به گیرنده هایی که روی سطح سلولها قرار دارند و آدنوزین نام دارند میچسبد که این عمل باعث میشود که تجزیه  آدنوزین در غشای سلولی کند شود که این عمل موجب افزایش غلظت آدنوزین درون سلولی میشود در نتیجه آدنوزین در مکانهای گیرنده آن مسدود شده و غلظت AMP را افزایش و پروتئین کینار را فعال میکند 

آدنوزین مونو فسفات (AMP ) یک پیام رسان ثانویه بسیار مهم در بسیاری از واکنشهای سلولی میباشد و افزایش آن باعث پیام رسانی کندتر در سلول میشود. پروتئین کینار ، آنزیمهایی مهمی  هستند که بیش از پانصد ژن در بدن تولید میکنند و بیش از سی در صد پروتئینههای بدن تحت تاثیر این آنزیمها فسفوریله میشوند  عمل فسفریله یک فرآیند انتقال انرژی است پس انرژی مورد نیاز بدن با کافئین مصرفی بدین صورت در بدن در نتیجه فرآیند تنفس سلولی در سرتاسر بدن تامین میشود. 

 

 آیا باید مصرف نوشیدنیهای کافئین دار را کاهش دهیم

 اگر علاقمندان به نوشیدن قهوه هستید احتمالا این سوال برای شما پیش آمده که  آیا کافئین باعث ریزش مو میشود یا نه . در گذشته بر این باور بودند که کافئین باعث ریزش مو میشود اما چنین چیزی نیست  و هیچ ارتباطی بین کافئین و ریزش مو  و یا آسیب به فولیکولهای مو وجود ندارد بلکه این به خاطر این است که کافئین به نحوه خواب شما تداخل وارد میکند و این میتواند مشکلات جدی ایجاد کند . هنگامی که به خواب میروید بدن شما هورمونی تولید میکند بنام ملاتونین که به مغز دستور توقف کورتیزول را میدهد  که این هورمون استرس تنظیم خلق و خو و بعضی دیگر از هورمونهای شما را بر عهده دارد  کافئین دارویی روان گردان و بسیار پر مصرف در جهان است  و از این جهت میتواند آسیب جدی به موهای شما وارد کند. متاسفانه کافئین پرمصرفترین داروی روانگردان در دنیای امروزی است. 

کافئینئ موجود در قهوه و چایی و شکلات ادرر اور است که این امر منجر به بی آبی در بدن میشود. و بی آبی هم باعث ریزش مو میشود پس با راهکاری بسیار ساده به  حل این مشکل بپردازید آنهم نوشیدن آب فراوان ، که باعث هیدراته ماندن آن میشوید و برای تغذیه بیشتر موهای خود روزانه  یک  مولتی ویتامین مصرف کنید. چونکه کمبود ویتامین هم خود عاملی برای ریزش مو میباشد. 

نکته ی دیگری که قابل توجه است نوشیدن آب فراوان باعث دفع سموم بدن است تا از استروژن اضافی در بدن نجات یابید . استروژن اضافی باعث نازک شدن مو و ریزش مو میشود.  

 

حقایقی درباره ریزش مو و کافئین مصرفی روزانه

کافئین میتواند عملکردی دو جانبه داشته باشد و چون ماده ای است که در نوشیدنیهایی چون چای شکلات وقهوه و حتی در نوشیدنیهای انرژی زا به وفور وجود دارد و یکی از رایجترین موادی است که در جهان وجود دارد ، در واقع میتواند باعث ریزش مو باشد اما تنها در صورت مصرف بیش از 400 میلی گرم در روز  که معادل 7 فنجان قهوه در روز میباشد. 

کافئین در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها یی که ما مصرف میکنیم و حتی غذاها یا نوشیدنیهایی که ما حتی از وجود کافئین در انها خبر نداریم وجود دارد اما هیچ جای نگراننی نیست اگر خوب غذا بخورید و به طور منظم ورزش کنید مطمئناً ریزش موی چندانی نخواهید داشت. 

کافئین تنها زمانی باعث نگرانی شما میشود که به مقدار زیاد  مصرف کنید به مقدار بیشتر از 7 یا 8 فنجان در روز . کافئین در بدن روغن سبوم تولید میکند که از پوست در بربر خشکی محافظت میکند ولی مصرف زیاد کافئین تولید سبو بیشتر و در نتیجه ایجاد شوره سر میشود همچنین جریان خن ررا به سمت پوست بیشتر کرده که باعث رشد مو و در نهایت سفیدشدن مو میشود.  

کسانیکه عادت به مصرف بیش از حد کافئین دارند و دارای ریزش مو هستند میتوانند به صورت تدریجی از نوشیدن کافئین دست کشیده تا بدن به حالت سیستمی قبل خود برگردد و این کار کمک میکند که ریزش موی آنها نیز کاهش پیدا کرده و بدن  به بازیابی عملکرد طبیعی خود برسد. زیرا که کافئین میتواند تا 48 بعد از مصرف سیستم ایمنی را در بدن سرکوب کند سیستم ایمنی ضعیف باعث عفونت یا بیماریهایی شود که شما را مجبور به ملاقات با پزشک کند.  

نوشیدنیهایی که در آن کافئین وجود دارد یا به صورت سرد و یا بصورت گرم مصرف میشوند. قبل از نوشیدنی کافئین دار خود بهتر است دمای ان را بررسی کنید ببینید آیا با طبیعت و موی شما سازگار هست یا نه. نوشیدنی سرد موها را ضخیمتر از دمای اتاق میکند . بطور کلی نگران کافئین مصرفی خود نباشید هنوز مدارک قطعی دال بر اینکه کافئین باعث ریزش مو میشود  در دست نیست. 

 

 

 قهوه برای مو | نحوه استفاده و فواید قهوه 

 قهوه سرشار از مواد مغذی و خواص  آنتی اکسیدانی استک ه به درخشندگی و رشد مو کمک میکند  همچنین بهبود پوست سر و صافی مو. نوشیدن قهوه برای مو راهی به صرفه برای کمک به مشکلات مو است زیرا که دارای موادی مغذی  و عوامل محرک رشد مو میباشد. در زیر به چند مزیت قهوه و نوشیدن ان برای بهبود مو می پردازیم  

 بازیابی رشد مو و موهای آسیب دیده 

نوشیدن قهوه باعث تقویت فولیکولهای مو شده ومواد مغذی را به برای افزایش ضخامت مو به سطح پوست سر میرساند. گردش خون در زیر پوست سر را افزایش داده و فولیکولهای از کار افتاده  را تقویت میکند 
باعث سم زدایی پوست سرمیشود

کافئین به سلامت و تمیزی پوست سر کمک میکند به این نحو که سطح سبوم سر را تنظیم میکند که کار آن تنظیم چربی سر است واز عفونتهای سطح پوستی سر ممانعت بعمل میآورد. 

در واقع نوعی لایه برداری انجام میدهد و پوست سر را دربرابر شوره وعفونتها محافظت میکنند. 

افزایش صافی و سطح درخشندگی تارهای مو

قهوه باعث تقویت رطوبت سابقه مو میشود و آنرا هیدراته نگه میدارد.اکثر علاقمندان به نوشیدن قهوه به این ویزگی قهوه واقف بوده و تمایل به نوشیدن قهوه جهت داشتن موهایی صاف،براق  و نرم .


ریزش مو را کاهش می دهد

 آنتی اکسیدانهای موجود در قهوه به بازسازی موهای آسیب دیده کمک میکند . بعضی از محصولات مراقبت از مو که با آنتی اکسیدانهای قهوه غنی شده اند موادی مغذی برای تقویت فولیکولهای مو هستند و نیز عاملی برای استحکام و یا شکستگی تارهای مو میباشند. همچنین ریزش مو را تقویت میکنند. 

قهوه رنگ م را تیره میکند. 

اگر میخواهید موهای سالمتر با درخشندگی و نرمی مثل ابریشم داشته باشید بهتر است دیگر از مصرف رنگهای شیمیایی دست کشیده و رنگ کردن با قهوه را امتحان کنید. قهوه سرشار از آنتی اکسیدان ویتامین پروتئین و مواد مغذی دیگر میباشد که جملگی برای مو ورشد آن بسیار مفید هستند. بسته به حالت تیرگی مو روشن یا تیره تر بودن آن مقدار قهوه خود را انتخاب کنید. 

 

نحوه استفاده از قهوه بر روی مو

 اگر تمایل دارید از این لحظه با قهوه به تقویت موی خود پرداخته یا بوسیله قهوه موی خود را رنگ کنید چند راهکاربرای شما پیشنهاد میکنیم. 

آبکشی با قهوه 

یک راه موثر برای تمیز کردن کامل پوست سر، و جلوگیری از شوره زدن آن ،کاهش ریزش مو و همچنین افزایش براقیت و درخشندگی به موهایتان آبکشی با قهوه است. به این روش که 2 فنجان قهوه دم کنید و اجازه دهید تا خنک شود ، نصف فنجان آب به ان اضافه کنید تا قهوه رقیق شود، پس آنرا در یک بطری اسپری آب بریزید . بعد از شستشوی موهای خود با شامپوی متناسب موهایتان ، درحالیکه هنوز مرطوب است بر روی موهای خود با اسپری آبکشی قهوه انجام دهید و تمام تارهای موی خود را با اسپری آغشته به قهوه دم شده کنید. از پوست سر تا انتهای موی خود با دقت انجام دهید. موهایتان را سه الی چهار دقیقه ماساز دهید و از کلاه دوش برای مدت بیست دقیقه برای پوشاندن موهایتان استفاده کنید. در اخر با آب ولرم موها را آبکشی کنید و تا نتیجه دلخواه خود هفته ای دو مرتبه آنرا انجام دهید. 

 
ماسک مو با ترکیب قهوه و نارگیل

دو تا 3 قاشق غذا خوری پودر قهوه را بر اساس طول موهایتان با دو تا 4 قاشق غذا خوری روغن نارگیل خوب ترکیب کرده و به موهایتان آغشته کنید اجازه دهید 20 تا 25 دقیقه بماند. 
اموهای خود را بعد از آن به آرامی شستشو دهید ترجیحا از شامپو نرم کننده استفاده کنید. 


رنگ مو قهوه

برای اینکه از ریزش و آسیب جدی موهای خود جلوگیری کنید پیشنهاد میکنیم از قهوه برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید. نه تنها به صرفه  بلکه بی خطر و مغذی برای مو میباشد 

2 تا 4 قاشق غذاخوری تفاله قهوه را با 1 تا 2 فنجان قهوه دم کرده ترکیب کنید یک فنجان نرم کننده به آن اضافه کنید . مخلوط را بر روی تارهای می خود بمالید و 30 تا 35 دقیقه بگذارید بر روی مو بماند سپس با شامپو بشویید وخشک کنید

اگر می خواهید رنگ مو را تشدید کنید، این روند را باز هم تکرار کنید.

 برند های معتبر برای تولید محصولات مراقبت از مو 100٪ خالص و ارگانیک با ترکیبات قهوه در بازار موجود است که عاری از هر گونه مواد شیمیایی است. ولی این راهکار خانگی شما را از هزینه های اضافی نجات میدهد. 

 

 نکته پایانی 

 

 عوامل زیادی وجود دارند که پوست وموی شما را تحت تاثیر قرار میدهند. از جمله عوامل ارثی و محیطی ،ژنتیکی مواد غذایی که مصرف میکنیم  و استفاده از داروهای شیمیایی با تجویز پزشک یا مصرف مواد غذایی مکمل مثل ویتامینها و.. شاید راهکارهایی باشند که به نظر هر شخصی بیایند اما در واقع این خود شما هستید که تعیین کننده هستید که چه چیزی بر بدن یا پوست وموی شما بهترین تاثیر را خواهد داشت. در این مقاله به بررسی چند نکته از مصارف قهوه وتاثیر ان بر روی پوست ومو  پرداختیم تا کمکی کرده باشیم تا درباره قهوه و فواید آن بر بدن بیشتر بدانید امید است مفید بوده باشد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

چاپ   ایمیل